Puszczańskie spa

Latem basen kusi Gości Siedliska orzeźwiającymi kąpielami. W innych miesiącach proponujemy sPasieki.

W wyznaczone dni zapraszamy do:

  • Bani

Banię opalamy drewnem, wilgotność powietrza regulujemy polewając rozgrzane kamienie wodą. Po wyjściu z bani koniecznie posłuchajcie Puszczy na tarasie!

W słowiańskich wierzeniach ludowych w bani dochodziło do kontaktu człowieka z demonami. Bannika przedstawiano jako starca o nienaturalnie wyrośniętej głowie i karłowatym ciele, noszącego znamiona lekkiego szaleństwa. Jest on w zasadzie przyjazny ludziom, choć lepiej mu nie podpaść, bo może zaszkodzić, a nawet utopić. Żeby udobruchać bannika zostawiano mu zawsze w łaźni trochę wody, a raz do roku składano ofiarę z czarnej kury. A przede wszystkim korzystano z dobrodziejstw bani w dobrym towarzystwie!

  • Gorącej beczki
Obok budynku bani stoi beczka kąpielowa. Kąpiel w gorącej wodzie, w środku Puszczy– tego nie wolno przegapić! 
Rezerwacja:

Pobyt w Bani oraz gorącą beczkę należy rezerwować razem z noclegiem, zaznaczając odpowiednie pole w formularzu – tylko wtedy możemy zagwarantować ich przygotowanie. Godziny seansów będziemy przydzielać w kolejności napływania zgłoszeń i otrzymają je Państwo w ostatnim e-mailu przed przyjazdem.

Rezerwacja bani i gorącej beczki jest równoznaczna z akceptacją ich regulaminu. Spożywanie alkoholu w bani i beczce jest zabronione

Weekendy Spa:
W miesiącach jesiennych, zimowych i wczesnowiosennych – ogólnie niedocenianych, a idealnych na podgladanie zwierząt – organizujemy specjalne weekendy spa z dodatkowymi atrakcjami – o planowanych terminach będziemy informować w naszym newsleterze i na facebooku.

Terminy dostępności sPasieki:

W formularzu rezerwacji znajduje się kalendarz dostępności domu.

PAMIĘTAJ!
ISTNIEJĄ PEWNE GRUPY CHORÓB I DOLEGLIWOŚCI, KTÓRE STANOWIĄ PRZECIWWSKAZANIE DO KORZYSTANIA Z SAUNY.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem. Wchodząc do bani korzystający potwierdza, że jego stan zdrowia na to pozwala. Za szkody zdrowotne związane przebywaniem w ruskiej bani, nie ponosimy odpowiedzialności.

Przykładowe przeciwwskazania do korzystania z sauny:
  • ostre stany reumatyczne
  • infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny
  • niewydolność serca, krążenia i choroba wieńcowa i inne
  • choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem)
  • ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), epilepsja, jaskra, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem)
  • kobiety w ciąży mogą przebywać w saunie, jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich, zawsze jednak powinny pamiętać, że nie wolno przekraczać dozwolonego czasu i temperatury
  • prawo do samodzielnego korzystania z sauny i łaźni mają klienci, którzy ukończyli 18 rok życia. Dzieci i osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny i łaźni tylko pod opieką i na odpowiedzialność rodziców.