Niezwykłe noclegi

Dworek Rousseau – dom w Puszczy Białowieskiej

Na wschodnim skraju Polski jest pewne magiczne miejsce: grabowa aleja prowadzi do położonej na północy Puszczy Białowieskiej przedwojennej leśniczówki, „Dworku Rousseau“. Tuż przed bramą posesji zaczynają się szlaki rowerowe, do spacerów zachęca przepiękny las ze starymi dębami, w okolicy jest kilka ciekawych rezerwatów przyrody i magiczne królestwo bobrów. W tym niezwykłym domu czekają na gości trzy stylowo urządzone sypialnie i przytulny salon z kominkiem.


Pensjonat „Klangor” – Suwalski Park Krajobrazowy

Klangor oznacza śpiew żurawia. „Klangor“ oznacza przytulność, absolutny spokój, pyszne smaki i zapachy, gościnność w gospodarstwie agroturystycznym Marty i Piotra… Ten niezwykły dom leży w równie niezwykłym miejscu: niedaleko jeziora Hańcza, w pobliżu Narodowego Parku Wigierskiego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Rominckiej.


Młyn nad Rozlewiskiem – Nastajki, k. Ostródy

Młyn Nad Rozlewiskiem, ukryty wśród zielonych wzgórz otuliny Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich – nas zachwycił. Historia tego siedliska sięga początku siedemnastego wieku, lecz w obecnej formie odbudowane zostało niespełna piętnaście lat temu w duchu tradycji budowlanych Warmii i Mazur (pobliski skansen w Olsztynku służył za architektoniczną inspirację), jednak przy użyciu najnowszych materiałów.


Pentowo, Europejska wieś bociania

Przytulne pokoje, swojskie śniadania, cisza, i zawsze pomocni gospodarze oczekują na Państwa w majątku Pentowo, niedaleko Tykocina. W Pentowie bociany wyznaczają rytm życia. Z końcem sierpnia, z chwilą odlotów dwór otula nostalgia i jakby namacalny ich brak. Radość wraca wraz z pierwszym wiosennym klekotem. Obecnie wieś jest jedną z największych w Polsce kolonii lęgowej bociana białego. W każdą ostatnią sobotę miesiąca mają miejsce koncerty – w dworku lub na łące.